Idź do treści strony
07.04.2021 13:26

Koronawirus: restrykcje jeszcze dłużej

Rząd zdecydował o przedłużeniu epidemicznych obostrzeń o kolejne dni. Ustalone pod koniec marca zasady będą obowiązywać co najmniej do 18 kwietnia.

Obostrzenia wprowadzone 27 marca miały zostać utrzymane do 9 kwietnia, obejmując Święta Wielkanocne. Mimo malejącej liczby zakażeń przedstawiciele rządu zdecydowali ich obowiązywaniu przez kolejne dni.

- Poprzedni tydzień, ale też weekend były bardzo trudne - możemy przeczytać na rządowej stronie Gov.pl. - 1 kwietnia mieliśmy ponad 35 tys. nowych  przypadków zakażeń. Dlatego chcemy bardzo ostrożnie podejmować dalsze kroki, tym bardziej, że za nami okres świąteczny, kiedy część z nas z pewnością widziała się z rodzinami.

Utrzymane ograniczenia i limity dotyczą handlu w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych. Zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne. Z obiektów sportowych mogą korzystać tylko zawodowcy. Gastronomia świadczy usługi tylko na wynos lub z dowozem. Natomiast w żłobkach i przedszkolach opieka jest sprawowana jedynie nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych.

W Olsztynie w ciągu ostatniej doby odnotowano 81 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W kwarantannie przebywają 1342 osoby. Zaszczepione zostały 52243 osoby, w tym drugą dawką 15999.

[rządowy portal Gov.pl] [Facebookowa grupa COVID-19 Info Olsztyn]

Powróć do archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 9°C
Częściowe zachmurzenie 15°C