Idź do treści strony
10.07.2024 10:51

Kto zaprojektuje boiska za torami?

Kolejne obiekty, z których będą korzystać nie tylko dzieci i młodzież, mają szanse powstać na os. Podleśna. Szukamy projektanta boisk, które mogą powstać dzięki dofinansowaniu z programu budowy kompleksów sportowych Orlik.

W stolicy Warmii i Mazur funkcjonuje w tej chwili 10 obiektów, które powstały z programu uruchomionego 15 lat temu. W międzyczasie powstawały kolejne obiekty, służące rekreacji olsztynian, w tym finansowane z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy program budowy Orlików to niejako kontynuacja tamtego przedsięwzięcia. Powstawanie takich obiektów przyczynia się do upowszechniania sportu. To nie tylko zachęta dla dzieci czy młodzieży, ale również dla wielu dorosłych.

- Będziemy chcieli wykorzystać nową odsłonę tego programu - mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz. - To okazja zarówno do wybudowania nowych obiektów, jak i odnowienia tych powstałych przed laty.

Nowy kompleks obiektów jest planowany w dwóch sąsiadujących ze sobą placówkach na os. Podleśna. To Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych.

- Przy pierwszej ze szkół powstałoby boisko piłkarskie o wymiarach  30x62 m, przy drugiej zaś wielofunkcyjne 19x32 m - dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich, Krzysztof Śmieciński. - Inne elementy, których zaprojektowania oczekujemy to m.in. zaplecze sanitarno-szatniowe, bieżnia czterotorowa, skocznia w dal czy rzutnia do pchnięcia kulą. Obiekty byłyby oświetlone w technologii LED.

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 18 lipca. Czas na przygotowanie projektu to pół roku. Stąd na początku 2025 roku możliwe byłoby rozpisanie postępowania dotyczącego budowy obiektów.

Powróć do archiwum
Pogoda