Idź do treści strony
19.08.2022 15:16

Kulturalnie z OBO

Projekty realizowane w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim to nie tylko inwestycje, zadania związane z zielenią, czy placami zabaw. W najbliższy wtorek (9 sierpnia) kolejne spotkanie z cyklu "Ale Sztuka! Nad Długim!".

Tym razem będzie to niezwykłe, wręcz magiczne spotkanie. Choć w niektórych aspektach wymagające niezwykłej sprawności fizycznej. Tematem będzie bowiem sztuka cyrkowa.

Nad jez. Długim wyrośnie cyrkowe miasteczko. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach chodzenia po linie, na szczudłach czy tworzenie baniek. Będą pokazy żonglowania nożami, pochodniami, kuglarstwo, pantomima, akrobatyka.

Oczywiście, jak w każdym spotkaniu z cyrkiem, nie może zabraknąć pokazu iluzjonisty. Swoje umiejętności będzie prezentować Łukasz Ogonowski, uczestnik VII edycji programu "Mam Talent". Należący do najsłynniejszej grupy Champions of Illusion, twórca "Spektaklu Iluzji" wystawianego na deskach teatrów w całej Polsce.

Finałem będzie natomiast spektakl "Matro(nie)ty". Czy matrona przekaże kolejnym pokoleniom swoją traumę dorastania czy może przerwie to nieszczęsne pasmo i odsłoni swoim wychowankom, to co w niej wrażliwe i piękne? Zachęcamy do przekonania się o tym.

Spotkanie "Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Cyrk!" 9 sierpnia (wtorek) od 17:00 w okolicach kładki nad Jeziorem Długim. Wstęp jets darmowy.

Powróć do archiwum
Pogoda