Idź do treści strony
11.05.2020 12:40

"Lalki" online także w maju

Aktorzy na scenie

Spektakl przy okazji Dnia Teatru Publicznego oraz oryginalne słuchowiska - to propozycja Olsztyńskiego Teatru Lalek na maj. Rozrasta się też cykl "Pracownia Małego Widza".

Dzień Teatru Publicznego obchodzony jest od 2015 roku właśnie w okolicy połowy maja. Tegoroczna edycja nie odbędzie się jednak w dobrze już znanej, dotychczasowej formule. Nie oznacza to jednak, że nie będzie okazji do obejrzenia spektakli.

Olsztyński Teatr Lalek stawia na sprawdzone w poprzednim miesiącu rozwiązania - zaprasza widzów na swój kanał Youtube'owy. 16 maja (sobota) między 10:00 a 21:00 będzie tam można obejrzeć spektakl "Koniec Bajki". To propozycja dla widzów od lat 5.

Dzieci dzwonią do prowadzącej telewizyjny program "Bajlandia" Babci Bajby po poradę i wsparcie - na przykład po kłótni z rodzeństwem, nie wiedzą jak się pogodzić. Tak dzieci, jak i niezwykli bohaterowie bajek czekają na szczęśliwe zakończenie. Jednak co, jeśli niespodziewanie zastąpi ją Baba Jaga, która nie zna happy endów? Każda kolejna opowieść nowej prowadzącej odkrywa kolejne elementy układanki.

- Podobnie, jak wiele instytucji kultury w Polsce olsztyńskie Lalki pokazują spektakle za darmo - mówi zastępca dyrektora OTL Anna Ratkowska-Filipowicz. - Przy okazji Dnia Teatru Publicznego uruchomiona będzie możliwość przekazania wsparcia finansowego od publiczności w modelu "Pay as you want". Widzowie będą mogli wesprzeć teatr "cegiełkami".

Kolejną majową propozycja OTL będą słuchowiska "Koronasłuchowiska". To projekt zrealizowany przez Olsztyński Teatr Lalek i Pracownię Dramatu, a jego partnerem jest Radio Olsztyn. Do końca maja czekają nas trzy premiery: "Ślad wirusa" (17 maja) i "Zjawisko profesora Malczewskiego" (23 maja) - autorem obu jest Michał Kazimierczak - oraz "Drzewo" (30 maja) Agnieszki Anny Włodarskiej. Spektakle będą dostępne od soboty od 17:00 do niedzieli do 23:00.

[kanał Youtube OTL]

W maju warto też śledzić inną propozycję Olsztyńskiego Teatru Lalek. Cykl "Pracownia Małego Widza" to okazja, by każdy młody widz stał się wyjątkowym twórcą i sam tworzył własną scenę. Fachowcy z OTL w krótkich filmikach podpowiadają, jak krok po kroku zrobić np. scenę, prostą lalkę czy zająca.

[filmy w "Pracowni Małego Widza"]

(kliknij, aby powiększyć)

Powróć do archiwum
Pogoda
Czyste niebo -13°C
Lekkie opady śniegu -8°C