Idź do treści strony
09.09.2022 13:40

Literacko dla dzieci i młodzieży

Ten weekend (10-11 września) będzie należeć do literatury dziecięcej i młodzieżowej. W Olsztynie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Tropy.

Warsztaty, spotkania z autorami, doskonała zabawa - w ciągu tych dwóch dni nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych olsztynian. Festiwal Tropy to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

- Tym razem przez dwa wypełnione literacką zabawą dni będziemy orbitowali wokół refleksji nad domem - mówi Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. -Zastanowimy się, czym jest dom w dzisiejszym świecie, a czym być może. Przyjrzymy się wielu obliczom domu i poszukamy w literaturze tropów do swojego miejsca na ziemi.

Warsztaty ilustratorskie, spektakl familijny, gra terenowa i koncert - to tylko niektóre z przygotowanych wydarzeń festiwalu. Przy tej okazji w będziemy gościć m.in.: Joannę Rusinek, Pawła Beręsewicza, Marię Strzelecką, Marcina Brykczyńskiego i Roksanę Jędrzejewską-Wróbel.

Festiwal Tropy w sobotę i w niedzielę od 11:00 w zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały 3B. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak na niektóre zajęcia obowiązują zapisy.

Szczegółowe informacje oraz program jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Powróć do archiwum
Pogoda