Idź do treści strony
16.09.2022 12:22

Maratończycy pobiegną nad Ukielem

Coraz bliżej jednego z najważniejszych wydarzeń biegowych stolicy Warmii i Mazur. Już w niedzielę (18 września) odbędzie się VI edycja Ukiel Olsztyn Półmaraton.

Niemal 340 zawodniczek i zawodników, którzy potwierdzili start oraz około setki jeszcze niepewnych - tak wygląda lista startowa głównego biegu. Impreza to nie tylko dystans półmaratoński, ale także starty dla dzieci i młodzieży na krótszych trasach.

Uczestnicy głównego biegu będą mieć do pokonania nieco ponad 21 km. Trasa jest mocno urozmaicona - zawodnicy i zawodniczki pobiegną po utwardzonym szutrze, ścieżkach leśnych, nawierzchni asfaltowej i polbruku.

- W tym sezonie startującym proponujemy coś nowego, ciekawego - zapowiada organizator zawodów, Paweł Rutkowski. - Meta będzie bowiem zlokalizowana na molo plaży miejskiej, a dobieg od strony kapitanatu.

Tradycyjnie oprócz głównego dystansu odbędą się wspomniane powyżej biegi towarzyszące dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: do lat 7 (ok. 200 m), 8-10 lat (ok. 300 m), 11-13 lat (ok. 400 m) oraz 14-16 lat (ok. 800 m). Będzie też dystans pięciokilometrowy.

Wśród startujących są głównie biegacze pochodzenia polskiego, ale na liście można znaleźć też reprezentujących Ukrainę, Białoruś, Belgię czy nawet Kenię.

Początek imprezy w niedzielę (18 września) o 10:00 na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Główny bieg wystartuje o 12:00.

[strona VI Ukiel Olsztyn Półmaraton]

Powróć do archiwum
Pogoda