Maraton rowerowy
Omówieniem trasy nadchodzącej imprezy rowerowej – Skandia Maraton Lang Team rozpoczęło się spotkanie zespołu roboczego wyścigu. Najdłuższa trasa liczy 73 km, najkrótsza 8 km.
Trasa wiedzie przez malowniczy kompleks leśny Kudypy i kończy się na terenie Aeroklubu Warmińsko-mazurskiego. Na imprezę składają się cztery wyścigi: Rodzinny – 8 km, Mini – 28 km, Medio – 53 km, Grand Fondo – 73 km. Rozmawiano przede wszystkim o zabezpieczeniu imprezy i organizacji zaplecza dla uczestników i gości.
Maratony Skandia Lang Team już na stałe wpisały się w kalendarz startów tysięcy amatorów kolarstwa górskiego w Polsce. Od czterech lat Czesław Lang wraz Pawłem Ziembą, prezesem Skandia Życie TU S.A. tytularnego sponsora cyklu, zapraszają wszystkich tych, którzy rowerowanie traktują jako wspaniałą formę spędzania wolnego czasu na cykl ogólnopolskich maratonów, w których organizatorzy zapewniają wszystko, co jest do ścigania się potrzebne, a uczestnicy mogą walczyć z rywalami lub z samym sobą na profesjonalnie przygotowanych trasach. Startują wszyscy od najmłodszych do najstarszych, od tych, którzy do jazdy na rowerze podchodzą bardziej rekreacyjnie, do tych, których podejście do zawodów jest w stu procentach profesjonalne. Trasy są
zróżnicowane, każdy może wybrać coś dla siebie. Na mecie czeka moc wrażeń i nagród. W sezonie 2010 Lang Team przygotował edycje w całej Polsce: 25 kwietnia inauguracja sezonu, już tradycyjnie w Chodzieży, w maju trzy niedzielne spotkania z rowerem – w Bielawie, Białowieży i Nałęczowie, w czerwcu – Olsztyn i Sopot, a po wakacyjnej przerwie zawody w Białymstoku i Rzeszowie. Idea organizacji maratonów jest niezmienna: - Chodzi nam o to, by zachęcać ludzi do uprawiania sportu, przyciągać do niego młodzież, promować zdrowy styl życia. Nie zapominamy jednak, że tego typu zawody, w których każdy może nie tylko zmierzyć się z innymi uczestnikami ale także spróbować pokonać własne słabości, powinny być przede wszystkim doskonałą zabawą z odrobiną adrenaliny – mówi Czesław Lang.
Pobierz mape wyścigu
Powróć do archiwum