Idź do treści strony
01.02.2021 13:07

Narodowy Spis Powszechny - szukamy rachmistrzów

Trwają przygotowania do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które chciałyby zostać rachmistrzami, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 16 lutego (wtorek).

Celem spisu jest poznanie jak najpełniejszego obrazu kraju dotyczącego m.in. ludności, jej rozmieszczenia, sytuacji demograficznej czy ekonomicznej. Rachmistrzowie będą prosić o podanie szeregu danych, takich, jak np. wiek, wykształcenie, aktywność zawodowa, informacje o mieszkaniach.

[dane zbierane podczas spisu]

Aby zostać rachmistrzem, należy mieć ukończone 18 lat, co najmniej średnie wykształcenie, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie oraz nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Rachmistrzowie będą przeprowadzać wywiady bezpośrednio lub telefonicznie - w zależności od sytuacji epidemiologicznej związanej z COVID-19.

[co zrobić, żeby zostać rachmistrzem?]

Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 lutego w budynku Urzędu Miasta w Olsztynie przy pl. Jana Pawła II 1 (w godzinach pracy urzędu). Można je także przesłać pocztą elektroniczną pod adres e-mail: organizacja@olsztyn.eu lub przez platformę ePUAP, a także tradycyjną pocztą (Urząd Miasta Olsztyna, Wydział Organizacji i Kadr, pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn). Formularz zgłoszenia można pobrać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej lub w Urzędzie Miasta Olsztyna w portierni przy głównym wejściu do ratusza.

[pobierz formularz]

Narodowy Spis Powszechny ma potrwać od 1 kwietnia do 30 czerwca.

[nabór rachmistrzów] [najczęściej zadawane pytania]

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 15°C
Lekki deszcz 16°C