Idź do treści strony
13.05.2022 12:21

Naukowcy z Olsztyna w światowym rankingu

Akademicka platforma dla naukowców Research.com opublikowała listy rankingowe wiodących badaczek i badaczy w poszczególnych dyscyplinach naukowych w 2022 roku. Wśród nich jest dwóch naukowców ze stolicy Warmii i Mazur.

Listy są tworzone w oparciu o dane pochodzące z serwisów Microsoft Academic Graph oraz Google Scholar. Uwzględniają trzy wskaźniki bibliometrycznych - wskaźnik Hirscha (h), liczbę cytowań oraz liczbę publikacji - odnoszących się do poszczególnych dyscyplin naukowych.

W zestawieniu obejmującym lata 2014-2021 znalazło się niemal 167 tys. naukowców z całego świata. Wśród nich są profesor Ryszard Amarowicz oraz profesor Andrzej Ciereszko z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

W dziedzinie chemii prof. Ryszard Amarowicz, kierownik Zakładu Chemicznych i Fizycznych Właściwości Żywności IRZiBŻ PAN, został sklasyfikowany na 12. pozycji w Polsce (h=60, ponad 12 tys. cytowań oraz 288 publikacji; ranking).  W dyscyplinie biologii i biochemii na pozycji 16. w Polsce uplasował się prof. Andrzej Ciereszko, kierownik Zakładu Biologii Gamet i Zarodka  IRZiBŻ PAN (h=44, ponad 6 tys. cytowań i 209 publikacji; ranking)

Warto również odnotować, że osiągnięcia bibliometryczne prof. Carstena Carlberga, który dołączył do grona naukowców Instytutu PAN w Olsztynie w marcu, uplasowałyby go na 1. pozycji w Polsce w dziedzinie genetyki i biologii molekularnej (h=75, blisko 15 tys. cytowań, 195 publikacji).

Powróć do archiwum
Pogoda