Idź do treści strony
02.04.2024 12:38

Niedzielne oprowadzanie po wystawach BWA

Spotkanie wprowadzi uczestników w tematykę aktualnych wystaw realizowanych przez Galerię BWA Olsztyn. O prezentowanych pracach opowie w niedzielę Monika Sadowska.

- Serdecznie zapraszamy 7 kwietnia o godz. 12 na oprowadzanie po aktualnych wystawach – informują przedstawiciele Galerii BWA Olsztyn. Obecnie prezentowane są prace dwóch artystek:

1. W sali głównej „Titanic" autorstwa Anny Kutery. „Titanic” to model zatrzymanego w połowie drogi statku. Opowieść o ludziach i ich cierpieniu, o dążeniach, przerwanych życiorysach, a także biografiach pisanych na nowo, wyznaczonych celach i szczytach, które nigdy nie zostaną zdobyte;

2. W sali kameralnej „Powiem wszystkim, że płakałaś” autorstwa Izabeli Chamczyk. Inspiracją do prezentacji pt. „Powiem wszystkim, że płakałaś” była Kim Gordon, basistka i wokalistka zespołu Sonic Youth, jedna z pierwszych gitarzystek niezależnej sceny muzycznej w Stanach Zjednoczonych lat 80. Przecierała szlaki kobiety grającej w świecie męskich bandów, będąc jednocześnie artystką wizualną;

Niedzielne spotkanie w Galerii BWA Olsztyn nie wymaga wcześniejszych zapisów. Zbiórka chętnych, których oprowadzi Monika Sadowska, specjalistka do spraw wystaw i promocji w BWA, holu galerii.

Miejsce: Galeria BWA w Olsztynie (al. Piłsudskiego 38), 7 kwietnia, godz. 12. Wstęp w cenie tzw. biletu weekendowego.

 

Powróć do archiwum
Pogoda