Idź do treści strony
06.09.2022 13:30

Niezwykłe portrety w Kamienicy Naujacka

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych olsztyńskich artystów. W Galerii Amfilada swoje prace zaprezentuje Robert Listwan.

To filantrop i Członek Honorowy Rotary Club Olsztyn Varmia. Tworzy i mieszka w Olsztynie, a jego prace można znaleźć w kolekcji Muzeum Warmii i Mazur oraz olsztyńskiej Zachęty Sztuk Pięknych.

Wystawa, jaka zostanie zaprezentowana w Miejskim Ośrodku Kultury, jest zatytułowana "Do jutra". To zbiór prac powstałych w latach 2018-2022, które stanowią przegląd portretów stworzonych przez artystę.

Robert Listwan to olsztyński malarz, grafik, ilustrator. Studiował w gdańskiej ASP, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Jest m.in. autorem ilustracji do "Bajek" Ignacego Krasickiego oraz animowanej adaptacji "Rękopisu znalezionego w Saragossie" Jerzego Hasa. Jego prace były prezentowane na wystawach m.in. w Polsce, Danii, Norwegii, Francji, Hiszpanii i na Litwie.

W tym roku artysta przygotował portret piłkarskiej legendy Stomilu Olsztyn, Andrzeja Biedrzyckiego. Grafika trafiła na 1945 sztuk koszulek (to rok założenia klubu), a oryginalny portret - w ręce rodziny wybitnego zawodnika, który zmarł w 2017 roku. To akcja, której celem było wsparcie klubu.

Wernisaż wystawy prac Roberta Listwana odbędzie się w czwartek (8 sierpnia) o 18:00 w Galerii Amfilada mieszczącej się w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Wystawa potrwa do 9 października.

Powróć do archiwum
Pogoda