Idź do treści strony
21.11.2023 12:26

O energii podczas Smart City

Forum inteligentnych miast kolejny raz odbywało się w Warszawie. Wśród prelegentów, którzy wzięli udział w dyskusji był prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Smart City Forum to jedno z najważniejszych spotkań samorządowców i przedstawicieli biznesu. To dyskusja o rozwoju i przyszłości miast w obecności włodarzy, przedstawicieli samorządowców oraz firm dostarczających nowoczesne rozwiązania.

Efektywność energetyczna, bezpieczeństwo cyfrowe, mobilność i ekologia transportu to tylko niektóre tematy, jakie zostały poruszone podczas dwudniowych obrad. Prezydent Olsztyna wraz z przedstawicielami Gliwic, Gdańska oraz Polskiej Grupy Niogazowej wzięli udział w panelu "Energia w inteligentnym mieście".

- To niezwykle istotna problematyka, o czym w naszym mieście doskonale wiemy - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Jesteśmy coraz bliżej uruchomienia Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów.  To zadanie, które jest postrzegane jako jedno z najważniejszych i największych tego typu w naszym kraju. I domyka gospodarkę obiegu zamkniętego.

Uczestnicy panelu dyskutowali m.in. o transformacji ciepła systemowego, finansowaniu inwestycyjnemu i partnerstwie publiczno-prywatnym oraz wodzie w energetyce jako alternatywnym źródle energii.

To była XVII edycja Smart City Forum.

[galeria zdjęć]

Powróć do archiwum
Pogoda