Idź do treści strony
25.11.2022 12:21

Oksana Zabużko w Domu Mendelsohna

Znana ukraińska pisarka, poetka i intelektualistka Oksana Zabużko będzie gościem trwającego właśnie Festiwalu Mendelsohna 2022. Spotkanie z autorką "Muzeum porzuconych sekretów" odbędzie się w sobotę 26 listopada w Domu Mendelsohna (ul. Zyndrama z Maszkowic 2, godz. 18:00).

Oksana Zabużko (ur. 1960) to jedna z czołowych ukraińskich pisarek, autorka ponad dwudziestu książek, laureatka nagród krajowych i zagranicznych, ostatnio nagrody Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Vincenza. Wykładała na uniwersytetach w USA (Pensylwania, Harward, Pittsburgh). Na stałe mieszka w Kijowie.

Jej książki i artykuły tłumaczono na języki: polski, angielski, francuski, niemiecki, czeski, węgierski, chorwacki, bułgarski, rosyjski i perski. W Polsce wydano jej powieści "Badania terenowe nad ukraińskim seksem" (2003) i "Muzeum porzuconych sekretów" (2012), zbiór opowiadań "Siostro, siostro" (2007) i wywiad-rzekę "Ukraiński palimpsest. Oksana Zabużko w rozmowie z Izą Chruślińską" (2013). W 2022 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się jej zbiór esejów "Planeta Piołun".

Spotkanie poprowadzi Ewa Romanowska.

Wstęp jest darmowy. Liczba miejsc ograniczona.

[Facebook Festiwalu Mendelsohna]

Powróć do archiwum
Pogoda