Idź do treści strony
23.02.2021 10:39

Olsztyn coraz mocniej dostrzega gospodarczy potencjał turystyki!

To świetna informacja i mocny sygnał, że Olsztyn stawia na turystykę. W skład Rady Gospodarczej Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powołał Panią Dorotę Kłyszewską, dyrektorkę Hotelu HP Park w Olsztynie. Gratulujemy!

Rada Gospodarcza przy Prezydencie Olsztyna ma charakter opiniodawczo-doradczy, a tematyka, którą się zajmuje to rozwój gospodarczy miasta. Swoich reprezentantów mają w niej lokalne środowiska gospodarcze i otoczenia biznesu. Teraz również branża turystyczna.
- Rada uprawniona jest do podejmowania inicjatyw oraz rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki Olsztyna - przypomina prezydent Piotr Grzymowicz.
- Zasiadający w niej przedstawiciele są uprawnieni do wyrażania opinii oraz inicjowania projektów rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki naszego miasta.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele środowiska gospodarczego Olsztyna reprezentowanego przez przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji samorządu gospodarczego i organizacji pracodawców, przedstawiciele środowiska naukowego związanego z gospodarką oraz przedstawiciele Prezydenta Olsztyna.

- Turystyka w Olsztynie w ciągu ostatnich kilku lat mocno się rozwija – mówi Krzysztof Otoliński – Dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna. – Pandemia oczywiście pozostawiła mocny ślad na tej branży. Tym bardziej cieszę się, że przedstawiciel sektora turystycznego będzie wśród osób, które systematycznie spotykają się z Panem Prezydentem, zgłaszając swoje uwagi i sugerując rozwiązania dla środowisk, które reprezentują.

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Częściowe zachmurzenie 6°C