Idź do treści strony
05.05.2022 14:35

Olsztynianie na szachowych mistrzostwach świata

Za nami Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W zawodach, które zostały rozegrane na greckiej wyspie Rodos, wzięli udział przedstawiciele stolicy Warmii i Mazur.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło 331 zawodników z 40 krajów. Pośród 34 reprezentantów Polski nasz region reprezentowało czworo szachistek i szachistów.

Świetny wynik w kategorii 14-latek osiągnęła Anna Kawa z Olsztyna, podopieczna Fundacji Szalony Krasnolud, na co dzień reprezentująca barwy LZS CKTiS Biskupiec. To był jej debiut w imprezie rangi mistrzostw świata. Po siedmiu partiach zajęła siódme miejsce w turnieju szachów szybkich. Natomiast w turnieju szachów błyskawicznych również rozegrała siedem partii, zajmując świetne, czwarte miejsce.

W kategorii 12-latków z powodzeniem rywalizował natomiast Tomasz Hartliński UKS Kopernik. Młody olsztynianin zajął odpowiednio 20. miejsce w turnieju szachów szybkich i 24. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych.

Łącznie biało-czerwoni zdobyli 11 medali, w tym 2 złote. Ustąpili jedynie reprezentacji Ukrainy (14 krążków), a wyprzedzili Anglików (10).