Idź do treści strony
21.04.2020 14:19

Olsztynianie wracają do parków

Park miejski i spacerujący ludzie

Po ostatnich zmianach obostrzeń mieszkańcy stolicy regionu ponownie mogą korzystać z terenów rekreacyjnych. Nadal jednak należy pamiętać o obowiązujących środkach ostrożności.

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy ponownie otwarta została przestrzeń rekreacyjna. Przebywanie w lasach, parkach, możliwość biegania czy jazdy na rowerze są dozwolone pod warunkiem zachowania dwumetrowego dystansu i zasłaniania ust oraz nosa.

To od razu zaowocowało większą liczbą użytkowników terenów zielonych. Olsztynianie ruszyli do lasów, a także m.in. na tereny wokół jez. Ukiel, do Parku Podzamcze albo Parku Centralnego.

Inne ważne, już obowiązujące zmiany to m.in. możliwość przemieszczania się bez dorosłych opiekunów młodzieży powyżej 13. roku życia oraz większa liczba klientów robiących zakupy w sklepach.

Następne nowości mają być wprowadzane w zależności od sytuacji epidemiologicznej. W kolejnym kroku przedstawiciele rządu zapowiedzieli m.in. otwarcie - z ograniczeniami - hoteli i innych miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury (bibliotek, muzeów i galerii sztuk).

[ostatnie zmiany zasad bezpieczeństwa]


 

 

Powróć do archiwum
Pogoda