Idź do treści strony
01.07.2024 15:19

Olsztyńscy kolarze są najlepsi

Udane starty za zawodnikami reprezentującymi Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy. Z młodymi kolarzami w poniedziałek (1 lipca) spotkał się prezydent Olsztyna.

Memoriał Joachima Halupczoka to wydarzenie, którego celem jest uczczenie postaci tego wybitnego sportowca. Tegoroczne zmagania, które odbyły się w Turawie, były jednocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS w kategorii młodzik i junior młodszy oraz eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024.

Powodów do radości nie brakuje pośród kolarzy Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego. Zajęli I miejsce w klasyfikacji klubowej oraz II miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

Świetnie spisywali się też indywidualnie. Igor Mitoraj wygrał rywalizację w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej, w wyścigu ze startu wspólnego był drugi. Mateusz Rutkowski zajął podczas Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Turawie V miejsce, a Igor Ziehm był szósty.

Dodatkowo młodzi olsztyńscy kolarze przewieźli szereg innych laurów z krajowych i międzynarodowych zawodów. Igor Mitoraj wygrał wyścig Grand Prix Belgii, Igor Ziehm został Mistrzem Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym, Szymon Haponik i Mateusz Rutkowski stawali natomiast na podium zawodów Pucharu Polski w kolarstwie torowym w sprincie.

W mistrzostwach Zrzeszenia LZS startowali kolarze z 15 klubów reprezentujących 11 województw.