Idź do treści strony
18.08.2022 13:26

Ostatnie dni zgłoszenie filmów do WAMA Film Festival

Trwa nabór filmów do dwóch sekcji konkursowych 9. edycji festiwalu. Filmy do Konkursu Filmów Krótkich oraz Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych można nadsyłać jeszcze do 27 sierpnia (sobota).

Największe filmowe wydarzenie Warmii i Mazur odbędzie się już na początku października w Olsztynie. Prezentowane w trakcie festiwalu filmy każdego roku zdobywają uznanie międzynarodowego grona krytyków i publiczności.

"Aida" - zeszłoroczny zwycięzca WAMA FF - otrzymał aż trzy Europejskie Nagrody Filmowe w kategoriach: "Najlepszy Film", "Najlepsza Reżyseria" oraz "Najlepsza Aktorka". Ten poruszający obraz wyróżniła także publiczność olsztyńskiego festiwalu.

W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych udział wezmą pełnometrażowe filmy fabularne, w których realizację byli zaangażowani twórcy z kilku krajów. Grand Prix przyznane w głosowaniu publiczności otrzyma polski dystrybutor zwycięskiego tytułu.

O Grand Prix i Nagrodę Specjalną powalczą twórcy, którzy zgłoszą swoje filmy do Konkursu Filmów Krótkich. Jury przyznana również nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego. Specjalne wyróżnienie ogłosi także Jury Warmii i Mazur. Od ubiegłego roku nagroda ta nosi imię Anny Wasilewskiej - osoby, bez której festiwal nie miałby szans powstać i rozwijać się w stolicy regionu.

Lista filmów zakwalifikowanych do obu konkursów zostanie opublikowana 12 września 2022 roku na stronie festiwalu.

Dziewiąta edycja WAMA Film Festival odbędzie się między 4 a 8 października 2022 roku.

[regulamin oraz formularz zgłoszeniowy]

Powróć do archiwum
Pogoda