Idź do treści strony
12.09.2022 12:47

Park Centralny jak cały region

Rowerowo zrobi się w najbliższy weekend w olsztyńskim Parku Centralnym. W niedzielę (18 września) odbędzie się tam piknik "Love rower", podsumowujący tegoroczną akcję pod tym samym tytułem.

To jedna z najprostszych i niewymagających form rekreacji oraz zadbania o dobrą kondycję. Jazda rowerem coraz częściej staje się także alternatywnym sposobem podróżowania do szkoły lub pracy, i to niezależnie od warunków atmosferycznych.

Regularnie rozbudowywana infrastruktura rowerowa sprzyja korzystaniu z tego środka transportu. Jednak nigdy za wiele przedsięwzięć promujących taki rodzaj aktywności. Jednym z nich jest konkurs "Rower przyszłości", którego finałem będzie rodzinny piknik w Parku Centralnym.

To doskonała okazja, aby podczas jednego popołudnia spróbować poznać cały nasz region. Bowiem zielona przestrzeń w centrum Olsztyna zamieni się właśnie w Warmię i Mazury. Będą gra terenowa z nagrodami, występy artystyczne na scenie, ognisko z możliwością upieczenia kiełbasek i mnóstwo innych atrakcji. Poza tym zostaną rozlosowane specjalne nagrody i rozwiązany konkurs plastyczny, który był skierowany do uczniów.

Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, odbędzie się w niedzielę (18 września) w Parku Centralnym między 13:00 a 17:30.

[Facebook pikniku]

Powróć do archiwum
Pogoda