Idź do treści strony
20.02.2012 09:25

Performens wielkiego bębna Percussion Duo

W Kamienicy Naujacka MOK zabrzmią bębny. Już dziś, 20 lutego o godz. 18.00 rozpoczie się występ instrumentalnego teatru Percussion Duo z cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu. Egzotyczne instrumentarium i nowoczesne techniki multimedialne. To trzeba usłyszeć i zobaczyć!

Z cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu:
Przed publicznością wystąpią Adam Mieczykowski i Dorota Dufrat-Cichor związani z Instytutem Muzyki UWM, którzy w ramach projektu Percussion Duo zaprezentują własny performens wielkiego bębna. Będzie to swoisty teatr instrumentalny. „Percussion Duo” to projekt artystyczny stworzony w 2010 roku przez absolwentów akademii muzycznych Adama Mieczykowskiego i Michała Zawadzkiego. Duet zadebiutował we wrześniu 2010 roku podczas festiwalu „SkArPa”, prezentując sylwetkę płockiego artysty Stefana Themmersona. Obecnie Adamowi Mieczykowskiemu towarzyszy Dorota Dufrat-Cichor. Na program projektu składają się oryginalne kompozycje muzyki perkusyjnej, które obejmują teatr instrumentalny z wykorzystaniem egzotycznego instrumentarium i nowoczesnych technik multimedialnych.


Wstęp wolny.


Adam Mieczykowski – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Olsztynie. Działalność artystyczną rozpoczął w legendarny Poznańskim Zespole Perkusyjnym pod kierunkiem prof. Jerzego Zgodzińskiego oraz ponad 10-letnią współpracą z Orkiestrą Kameralną ,,Amadeusz” PR pod kierunkiem Agnieszki Duczmal w Poznaniu. Z tymi zespołami koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Prowadził aktywną działalność pedagogiczną, m.in. jako nauczyciel w szkołach muzycznych w Olsztynie i Płocku, która zaowocowała wieloma sukcesami uczniów w przesłuchaniach i konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Od kilku lat dyrektor naczelny i artystycznym Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Jest doktorem sztuk muzycznych i adiunktem na Wydziale Sztuki w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie.

Dorota Dufrat-Cichor – urodziła się w Iławie. W rodzinnym mieście ukończyła szkołę muzyczną I st. w klasie fortepianu. Następnie uczęszczała do PSM II st. w Olsztynie, gdzie kontynuowała naukę w klasie perkusji Adama Mieczykowskiego. Dyplom otrzymała w 1998 roku. W tym samym roku rozpoczęła studia muzyczne na Akademii Muzycznej  we Wrocławiu w klasie prof. Jacka Woty. Swoją wiedzę starała się poszerzać, uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich (m.in. w Bydgoszczy, Warszawie, Żaganiu, Koszalinie) oraz konkursach (Międzynarodowy Konkurs Marimbowy, Konkursy Małych Form Instrumentalnych, Ogólnopolskie Konkursy Zespołów Perkusyjnych). Jeszcze w czasie studiów rozpoczęła współpracę z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi, którą kontynuuję do dziś (Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Leopoldinum, Sotto Voce, Ladies First Symphony Orchestra). Obecnie współpracuje  z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Podlaską, Filharmonią Łódzką i Filharmonią Lubelską. Występuje również z zespołem Wratislavia Trumpet Consort. Od września 2004 roku jest muzykiem Płockiej Orkiestry Symfonicznej, gdzie pełni funkcję kierownika grupy perkusji.

www.mok.olsztyn.pl

Powróć do archiwum
Pogoda