Po wileńsku
W Olsztynie Światowy Dzień Turystyki obchodzony był w Hotelu Wileńskim. Laureatami konkursu na regionalne produkty turystyczne zostali: Krutynia, Mrągowo i Ryn. Teraz będą walczyć o ogólnopolskie certyfikaty. Olsztyn zdobył już taki certyfikat dla Olsztyńskiego Lata Artystycznego.
Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, bo już sam fakt startu w rywalizacji świadczy o profesjonalizmie firmy i chęci świadczenia usług na najwyższym poziomie – powiedział podczas uroczystości Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Olsztyn przygotowuje kilka przedsięwzięć z zakresu turystyki, które poszerzą ofertę rekreacyjno-turystyczną. Urząd Miasta jest w trakcie realizacji zlecenia na wykonanie trzech koncepcji zagospodarowania terenów nad jez. Krzywym. W połowie grudnia będziemy mogli zapoznać się wizją naszych zespołów architektonicznych, rozpoczęcie realizacji w 2010 roku – informuje prezydent. 6 zespołów architektów pracuje nad koncepcjami dla plaży miejskiej, Słonecznej Polany i przystani przy ul. Jodłowej. Niższy koszt wykonania wodnego centrum sportowo-rekreacyjnego daje nam możliwości finansowe na modernizację i urządzenie terenów rekreacyjnych nad najpopularniejszym jeziorem w Olsztynie – uzupełnia Piotr Grzymowicz. W październiku zostanie złożony wniosek o dofinansowanie ze środków UE budowy kładki nad jez. Długim oraz ciągu ścieżek rowerowych łączących Stare Miasto z jeziorem. Wkrótce będziemy mieli możliwość zgłoszenia kilku ciekawych przedsięwzięć i ubiegać się o regionalne lub krajowe certyfikaty – uzupełnia prezydent.
Jubileuszowy, 30 Światowy Dzień Turystyki 2009 obchodzony będzie 27 września w Ghanie. Spotkanie organizowane jest przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO) pod hasłem „Turystyka – Świętowaniem Różnorodności”. Będzie to okazja do rozmowy o rozwoju turystyki w harmonii i jedności oraz pokazania jej wpływów na wszystkie sfery życia: społeczną, polityczną, gospodarczą i kulturową. Tematem spotkania będzie również rola globalizacji w równoważeniu napływu turystów oraz środowiskowej i kulturowej stałości, a także przedstawienie najbardziej ludzkiej strony turystyki: jej zdolności do budowania zrozumienia, wzmacniania społeczności oraz promowania wyższych standardów życia.
Powróć do archiwum