Idź do treści strony
28.03.2024 12:08

Podsumowanie rekordowej zbiórki WOŚP

281 879 118 zł, taką kwotę udało się zebrać podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W głównym olsztyńskim sztabie, którego centrum działań była hala Urania, zgromadzono zaś 492 836,45 zł.

Prezes fundacji Jerzy Owsiak przekazał, że 281 mln zł, to kolejny rekord w historii WOŚP. To aż o ponad 38 milionów złotych więcej niż w ubiegłym, również rekordowym roku.

Główny olsztyński sztab (nr 7261), którego centrum działań była hala Urania (dwa inne były na terenie UWM oraz popularnej „budowlanki”) potwierdził oficjalnie, że w czasie zbiórki zebrał 492 836,45 zł. - Wasza pomoc sprawiła, że wydarzenie było niezapomniane i przyczyniła się do sukcesu akcji charytatywnej. Dzięki Wam możemy wspólnie czynić dobro dla potrzebujących – napisali przedstawiciele sztabu w mediach społecznościowych. W czasie 32. Finału WOŚP chętni, odwiedzając halę Urania, mogli się bawić w czasie licznych koncertów, w tym zespołu Blenders, a wieczorem tradycyjnie podziwiać „światełko do nieba”. Swoje stoiska mieli tam również m.in. przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie czy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nie zabrakło straży granicznej i policji.

Jedną z najważniejszych metod zdobywania wsparcia były też licytacje. Jak co roku do przedsięwzięcia włączył się prezydent Olsztyna. - Proponuję dwuosobowy karnet na mecze Indykpolu AZS-u rozgrywane w tym sezonie w Uranii. Co więcej, to miejsca w loży prezydenckiej - zapraszał Piotr Grzymowicz. Zwycięzcą został pan Piotr Suchecki, który wylicytował karnet za 1575 złotych.

Celem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Tegoroczne hasło brzmiało: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Powróć do archiwum
Pogoda