Idź do treści strony
10.04.2020 14:11

Pomoc z Weifangu już jest

Naklejka na kartonie

Materiały ochrony osobistej z naszego partnerskiego miasta docierają do Olsztyna. To nieoceniona pomoc, która trafi do tych będących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

"Bądźcie silni", "Trzymajcie się razem" - takie hasła można przeczytać na kartonach, w jakich przyleciała do Olsztyna pomoc humanitarna z Weifangu. To obiecane niedawno wsparcie, jakie zadeklarowało chińskie miasto.

- Obawiałem się nieco ile czasu zajmie transport, ale moje obawy okazały się zbyteczne - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Większość paczek jest już w Olsztynie a kolejne niebawem opuszczą Gdańsk. W odróżnieniu od "maseczek dla Polski", które są kierowane bezpośrednio do mieszkańców, te zabezpieczenia trafią do służb medycznych oraz osób i jednostek świadczących usługi opiekuńcze. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają w tych trudnych chwilach.

Transport z Chin to kilkanaście tysięcy maseczek  chirurgicznych oraz specjalistycznych z filtrem. Poza tym niezbędne kombinezony ochronne. Ten sprzęt w pierwszej kolejności zasili szpital miejski. Naszym partnerem w przedsięwzięciu sprowadzenia pomocy z Weifangu jest Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Przypominamy, że trwa dystrybucja maseczek skierowanych do mieszkańców, przekazanych przez organizatorów akcji "Maseczki dla Polski". Tylko w Olsztynie muszą dotrzeć do ponad 160 tys. osób, dlatego apelujemy o cierpliwość. Maseczki trafiają do mieszkańców - zgodnie z wymogiem społecznego organizatora przedsięwzięcia - na podstawie "deklaracji śmieciowych".

Powróć do archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 20°C
Częściowe zachmurzenie 28°C