Idź do treści strony
27.10.2023 12:59

Popiszą się wiedzą o mieście

W którym roku wprowadzili się pierwsi mieszkańcy osiedla Nagórki oraz jak nazywało się kino działające niegdyś w Kortowie - tylko niektóre pytania tegorocznych eliminacji konkursu. W niedzielę (29 października) kolejny finał zabawy "Co Ty wiesz o Olsztynie?"

Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w przededniu 670. urodzin miasta, jest Miejski Ośrodek Kultury. To już trzecia edycja tego konkursu.

- W finale weźmie udział troje uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów podczas pisemnych eliminacji mających miejsce tydzień wcześniej - mówi Karolina Lewandowska z MOK w Olsztynie. - Przygotowany przez ekspertów różnych dziedzin test najlepiej rozwiązali Andrzej Bobrowicz, Katarzyna Kujawa i Zbigniew Rutkowski.

Jakie pytania padną podczas finału? O tym będzie można przekonać się osobiście, kibicować faworytom i, być może, zdobyć nowe informacje na temat Olsztyna. Główna nagroda opiewa na trzy tys zł.

Finał turnieju "Co Ty wiesz o Olsztynie?" w niedzielę (29 października) o 16:00 w sali pod Amfiteatrem. Wstęp jest darmowy.

Powróć do archiwum
Pogoda