Ratownicy skończą pracę później
Odpowiadamy na aple mieszkańców Olsztyna. Ratownicy dłużej będą pilnować bezpieczeństwa wypoczywających nad olsztyńskimi jeziorami.
Tysiące olsztynian i przyjezdnych wypoczywają nad jeziorami stolicy regionu. Tłumy oblegają strzeżone kąpieliska w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel oraz nad jez. Skanda.
To nie dziwi szczególnie teraz - gdy słońce grzeje bez opamiętania, wiele osób jak najdłużej szuka ochłody w naszych akwenach.
Dotychczas ratownicy zaczynali pracę o 10:00 i schodzili z posterunku osiem godzin później. W weekendy jeszcze dwie godziny dłużej pilnowali bezpieczeństwa przy Wodnym Placu Zabaw w CRS Ukiel. Docierało do nas jednak coraz więcej głosów i próśb o przesunięcie godzin dyżurów. Olsztynianie chcieli jak najdłużej i jak najbezpieczniej bawić się nad wodą.
Dlatego zdecydowaliśmy, że przez cały tydzień na wszystkich kąpieliskach CRS Ukiel, na Słonecznej Polanie oraz nad jez. Skanda ratownicy pracować będą w godzinach 11:00–19:00. Podobnie będzie przy Wodnym Placu Zabaw od poniedziałku do czwartku, natomiast między piątkiem a niedzielą ratownicy będą dyżurować, jak dotychczas, czyli od 10:00 do 20:00.
Warto dodać, że zgodnie z przepisami na terenie CRS Ukiel bezpieczeństwa powinno pilnować co najmniej sześć osób. Z myślą o komforcie olsztynian i przyjezdnych zatrudniamy dwa razy więcej ratowników oraz ratownika-koordynatora.
Powróć do archiwum