Idź do treści strony
09.07.2021 11:52

Regionalny port lotniczy się rozpędza

Tydzień mija od uruchomienia połączeń między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Wrocławiem. Nowością jest też wakacyjna trasa na południe Europy - do Chorwacji.

Branża lotnicza powoli odbudowuje się po wielomiesięcznym uziemieniu spowodowanym pandemią koronawirusa. Zarządzający portem lotniczym w Szymanach przyznają, że powoli wzrasta liczba odprawianych podróżnych.

Co ważne - regionalne lotnisko wzbogaciło się o dwa interesujące połączenia. Z trasy między Szymanami a Wrocławiem od 2 lipca skorzystało już prawie pół tysiąca pasażerów. Natomiast w pierwszy rejs do Rijeki wybrało się 59 osób.

- Cieszymy się, że w letniej siatce znalazło się połączenie krajowe do Wrocławia - mówi rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Dariusz Naworski. - Mogą z niego korzystać osoby, które z różnych przyczyn nie chcą wyjeżdżać tego lata za granicę. Poza tym jest typowo wakacyjny kierunek, Rijeka, czyli idealna propozycja dla osób spragnionych wakacji nad chorwackim wybrzeżem, które cenią sobie czas i komfort podróży.

Poza nowymi trasami z portu Olsztyn-Mazury można polecieć do Krakowa (LOT). Wznowione zostały też połączenia zagraniczne, zawieszone w ostatnich miesiącach z powodu pandemii Covid-19. Pasażerowie mogą ponownie korzystać z lotów do Dortmundu (WizzAir) oraz do Londynu Stansted (Rywanair). Na 1 sierpnia WizzAir zapowiedział również wznowienie lotów do Londynu Luton.

- Ważnym elementem dzisiejszych zagranicznych podróży samolotem jest przedstawienie wymaganych dokumentów podróży związanych z Covid-19 - podkreśla Dariusz Naworski. - Pasażerów lecących z Szyman za granicę, zachęcamy do przyjazdu na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem w celu niezbędnej weryfikacji dokumentów. Obostrzenia i restrykcje rządowe mogą zmieniać się dynamicznie, dlatego zalecamy ich dokładną analizę przed podróżą, a w razie wątpliwości prosimy kontakt z lotniskową infolinią.

W 2021 roku z regionalnego portu skorzystało 6100 osób. Szczegółowe informacje o dostępnych kierunkach, rozkładzie lotów i wytycznych dotyczących podróżowania w dobie Covid-19, są dostępne na stronie internetowej lotniska.

Z portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach polecimy do następujących miast:
* Rijeka (LOT) - sobota;
* Kraków (LOT) - poniedziałek, środa, piątek;
* Wrocław (Ryanair) - poniedziałek, piątek;
* Londyn Stansted (Ryanair) - poniedziałek, piątek;
* Dortmund (WizzAir) - wtorek, sobota;
* Londyn Luton (WizzAir) - zapowiedziane wznowienie lotów od 1 sierpnia.

[strona internetowa portu Olsztyn-Mazury]

Powróć do archiwum
Pogoda
Pogodnie 20°C
Pochmurnie 24°C