Idź do treści strony
03.11.2023 12:16

Ruszyły zmagania fotografów

Jest jednym z najpopularniejszych konkursów organizowanych w stolicy regionu. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji Olsztyńskich Mistrzostw Fotograficznych.

Ten ogólnopolski konkurs to już niemal dwie dekady zmagań. To ponad setka laureatów i ponad 12 tys. zdjęć, jakie jurorzy obejrzeli w dotychczasowych edycjach. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

- Do udziału zapraszamy zarówno amatorów fotografii, jak i profesjonalistów - mówi Karolina Lewnadowska z MOK-u. - Nie stawiamy ograniczeń wiekowych ani sprzętowych, otwierając się szeroko na wszelkie metody pozyskiwania dobrych kadrów. W tej edycji pragniemy zwrócić uwagę Uczestnikom na złożoność świata, jego problemy, ale też i piękne strony.

Wielbiciele fotografii będą rywalizować w trzech kategoriach. W tym roku postawiono przed nimi zadania dotyczące fotografii ulicznej, portretu oraz abstrakcji.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia wskazane przez doświadczone, trzyosobowe jury, zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w 2024 roku w Galerii Amfilada MOK Olsztyn. Na autorów najlepszych prac czekają też nagrody finansowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 18 grudnia 2023 roku. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Powróć do archiwum
Pogoda