Idź do treści strony
15.11.2023 13:40

Seniorzy świętowali w ratuszu

Rozpoczęły się Olsztyńskie Dni Seniora. Drugiego dnia najbardziej doświadczone mieszkanki stolicy Warmii i Mazur wzięły udział w wydarzeniu zorganizowanym w dawnej sali sesyjnej urzędu miasta.

Było dużo śmiechu, cennych informacji, zabawy i interesujących rozmów. W budynku urzędu przy pl. Jana Pawła II 1 odbyło się spotkanie "Piękna w każdym wieku".

- To niezwykłe, sympatyczne i inspirujące warsztaty dla seniorek - mówi Anna Godlewska ze Stowarzyszenia Kobiet Warmii i Mazur, które zorganizowało wydarzenie. - To już druga ich odsłona. Po frekwencji widzę, że kolejną zorganizujemy chyba w jakiejś dużej auli.

Dawna sala sesyjna pękała w szwach, niezbędne było dostawienie miejsc do siedzenia. Seniorki, ale i seniorzy, z zainteresowaniem śledzili przygotowane propozycje. Wśród nich m.in. pokaz mody na każdą kieszeń przygotowany przez Martę Tomaszewicz czy terapia śmiechem prowadzona przez Ewę Cichocką. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali prelekcji o pielęgnacji cery dojrzałej czy o zdrowym odżywianiu.

- Bardzo cieszę się, że Olsztyńskie Dni Seniora wzbudzają takie zainteresowanie - mówi Łukasz Ślusarczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. - Kolejne spotkanie w tym cyklu odbędzie się już w piątek, 17 listopada. Wówczas, ponownie w ratuszu, odbędzie się międzypokoleniowy pokaz talentów. Na scenie zaprezentują się podopieczni jednego z domów pomocy społecznej, Pałacu Młodzieży oraz IV LO.

Olsztyńskie Dni Seniora potrwają do 29 listopada.

[galeria zdjęć] [program Dni Seniorów]

Powróć do archiwum
Pogoda