Śladem Kopernika i Kanta
Zachęcamy do obejrzenia nowego filmu „Szlakiem wybitnych postaci historycznych M. Kopernik – E. Kant”, który przedstawia zamki i miejscowości związane z życiem M. Kopernika i E. Kanta według trasy studentów-przewodników prowadzącej przez Olsztyn-Lidzbark Warmiński-Frombork-Kaliningrad.
Film kierowany jest do uczniów i studentów z Polski i Rosji. Już wkrótce zostanie zaprezentowany przed konkursami, organizowanymi dla uczniów i studentów zainteresowanych szkół z woj. pomorskiego, warmińsko – mazurskiego i Obwodu Kaliningradzkiego.
Film jest działaniem projektu „Podniesienie atrakcyjności północno – wschodniej Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego poprzez rozwój i promocję wspólnych tras turystycznych” realizowanego Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Partnerem wiodącym projektu jest Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”, Gmina Olsztyn jest partnerem projektu.
„Szlakiem wybitnych postaci historycznych M. Kopernik – E. Kant”
wersja polska - http://youtu.be/5CZlkRuFs0k
wersja rosyjska - http://youtu.be/Jb4FoENi6NQ