Idź do treści strony
15.03.2021 09:24

Straż Miejska w nowej siedzibie

Olsztyńscy strażnicy miejscy przeprowadzili się w nowe miejsce. To nie tylko poprawa komfortu ich pracy, ale także oszczędność w budżecie.

Dotychczas strażnicy wynajmowali pomieszczenia od banku w bezpośrednim sąsiedztwie pl. Solidarności. Teraz ich siedziba przeniosła się nie tak daleko, bo na ul. Żołnierską, ale jakościowo to ogromna zmiana.

To pomieszczenia w budynku przy hotelu Relaks. Większa przestrzeń, bardziej komfortowe warunki pracy czy parking, na którym swoje miejsce mogą znaleźć służbowe pojazdy strażników - to jedne z najważniejszych plusów wprowadzonych zmian.

- Dodatkowo do głównej siedziby przy ul. Żołnierskiej 13a został przeniesiony posterunek, który dotychczas znajdował się przy ul. Jagiellońskiej 12 - informuje komendant olsztyńskiej straży miejskiej, Jarosław Lipiński. - Dotychczasowe adresy mailowe, podobnie jak numery telefonów i faxów nie ulegają zmianie.

Przeprowadzka - poza podniesieniem jakości warunków pracy - ma także aspekt finansowy. Rocznie to oszczędność ok. 120 tys. złotych, których nie będzie trzeba płacić za wynajem pomieszczeń. Budynek przy ul. Żołnierskiej 13A należy bowiem do gminy.

Powróć do archiwum
Pogoda