Idź do treści strony
08.01.2021 14:34

Testy dla nauczycieli

Niewykluczone, że po zimowej przerwie w nauce, do szkół - stacjonarnie - wrócą uczniowie klas I-III podstawówek. W Olsztynie nauczyciele mają zostać przetestowani w poniedziałek (11 stycznia).

Z zapewnień rządu wynika, że powrót dzieci do szkół nie zależy od wyników testów. Pod uwagę brany będzie przebieg epidemii i na tej podstawie oceniona zostanie możliwość wznowienia zajęć w placówkach.

Testy nie są obowiązkowe - przebadani zostaną jedynie ci nauczuciele, którzy wykazali chęć. Za proces odpowiadają powiatowe stacje sanepidu.

- Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania - czytamy w portalu Gov.pl.

W Olsztynie chęć poddania się sprawdzeniu stanu zdrowia wykazało 1050 nauczycieli klas I-III.

- Według informacji, które mamy z sanepidu, testy mają być przeprowadzone m.in. w trzech szkołach podstawowych w Olsztynie, najprawdopodobniej w salach gimnastycznych SP 30, SP 13 i SP 7 - informuje dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Anida Kinga Samoraj. - Otrzymaliśmy także informacje, że do pomocy zostali zaangażowani żołonierze WOT.

Testy mają być przeprowadzone w poniedziałek (11 stycznia).

We wszystkich olsztyńskich szkołach zarządzanych przez samorząd pracuje 3160 nauczycieli.

[informacje o koronawirusie w Gov.pl]

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Pochmurnie 1°C