Idź do treści strony
24.11.2023 11:53

To będzie niezwykłe czytanie

Choć nie będzie to klasyczny spektakl, zapowiadają się ogromne emocje. Warto zarezerwować miejsce na niedzielne (26 listopada) czytanie performatywne w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

To niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć mocnej historii stworzonej przez uznaną ukraińską autorkę. Dramat "Ja, wojna i plastikowy granat" Niny Zahożenko został zaadaptowany przez Eugenię Bohdanową w unikalną formę teatralną.

- Zapraszam wszystkich, którzy pragną doświadczyć połączenia siły słowa, emocji i sztuki scenicznej prezentacji - mówi dyrektor OTL, Andrzej Bartnikowski. - "Historia uderzyła we mnie jak meteoryt" to opowieść, która z pewnością pozostawi trwałe wrażenie w sercach widzów.

Nina Zahożenko, utalentowana dramaturżka, zaprasza widzów do zanurzenia się w jej dramat, gdzie historia staje się jak uderzenie meteorytu - silne, nieprzewidywalne i pełne potężnej energii. Eugenia Bohdanowa, ukraińska reżyserka, znana już olsztyńskiej publiczności w mistrzowski sposób wprowadza nas w świat tej opowieści, łącząc słowo, gest, muzykę i inne formy sztuki w jedno niezwykłe widowisko.

Wdarzenie jest częścią Rezydencji Artystycznej Instytutu Teatralnego, której celem jest wspieranie artystów w rozwijaniu ich twórczych inspiracji. Program umożliwia artystom eksplorację nowych form wyrazu i inspirację otoczeniem, co owocuje unikalnymi i porywającymi projektami artystycznymi.

Czytanie performatywne tekstu "Historia uderzyła we mnie jak meteoryt" odbędzie się w niedzielę (26 listopada) o 18:00 na scenie kameralnej Olsztyńskiego Teatru Lalek. Wydarzenie jest bezpłatne, ale wcześniej należy zarezerować miejsce pod nrem tel. 510 145 707 lub e-mailowo: bow@teatrlalek.olsztyn.pl.

Powróć do archiwum
Pogoda