Idź do treści strony
24.04.2012 11:52

Wernisaż wystaw Browna i Stivena pt. „Epic”

W czwartek 26 kwietnia w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbędzie się wernisaż wystaw Johna Browna i Charlesa Stivena pt. "Epic". Początek o godz. 18.00. Zapraszamy.


Charlie Stiven urodził się w Aberdeen w Szkocji, jest absolwentem Edinburgh College of Art. W ciągu ostatnich 25 lat jego prace były pokazywane w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich, także w USA. Wiele z nich znajduje się w prywatnych i publicznych kolekcjach. Jest laureatem licznych nagród i stypendiów, nagradzały go m.in. Montrealska Fundacja Greenshields  oraz British Council. Uczestniczył w projektach w Szwajcarii i Serbii, jego prace znalazły się na targach sztuki w Zurychu, Madrycie i Seulu.


Był członkiem jury Międzynarodowego Konkursu Rysunku, a jego prace zostały opublikowane we współpracy z Centrum Rysunku w Nowym Jorku. Jest też członkiem Royal Scottish Academy. Wykłada malarstwo w Edinburgh College of Art. oraz Staadliche Academie der Bildenden Küste w Stuttgarcie. Ponadto bierze udział w projektach Universität der Künste w Berlinie.


Jego zainteresowania twórcze obejmują rysunek, konstrukcje i fotografię. Artysta ma w planach m.in. indywidualną wystawę w Galerii Rigassi w Bernie i udział w projekcie zborowym „20 lat rysunku" u boku Antonio Tapiesa, Richarda Serry, Martina Dieslera i innych.  Charlie Stiven zaprezentuje dwie serie foto-sekwencji:
"E - STATE"
Prace nawiązujące do niepokoju, napięcia i niepewności spowodowanych obecną „kruchością” i niestabilnością finansową Europy.
"High Ground"


To architektoniczne portrety, ukazujące refleksje nad absurdem dogmatów i piękno niuansów.


John Brown to edynburski artysta. Korzysta z wielu różnych elementów, tworząc spore, złożone instalacje. Według artysty można w ten sposób stworzyć nową narrację, przeciwstawiając niewielkie obiekty epickiemu tłu. U podstaw jego twórczości leży fascynacja i obsesja na punkcie rysunku. Oprócz pracy indywidualnej współtworzy też grupy artystyczne Clusterbomb, World-a-Rama i Black White Score. Jego dzieła oglądali widzowie na całym świecie.

www.mok.olsztyn.pl

Powróć do archiwum
Pogoda