Idź do treści strony
22.03.2024 14:58

Wręczono statuetki "Lider Bezpieczeństwa" 2023 w Olsztynie

Podczas uroczystości w ratuszu wiceprezydent Olsztyna Sylwia Rembiszewska-Piątek oraz Robert Szewczyk, przewodniczący Rady Miasta, wręczyli statuetki "Lider Bezpieczeństwa" w 2023 roku.

Jak powiedziała wiceprezydent Sylwia Rembiszewska-Piątek, w imieniu prezydenta Piotra Grzymowicza, od kilkunastu lat dobrą tradycją naszego miasta jest promowanie bezpiecznych zachowań w wielu aspektach życia społecznego. - Statuetka „Lider Bezpieczeństwa” jest przyznawana indywidualnie i zespołowo za szczególne zasługi w dziedzinie bezpieczeństwo i porządek publiczny – dodała pierwsza zastępca prezydenta Olsztyna.

Tym razem Kapituła, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Rady Miasta, policji, straży pożarnej czy pełnomocnik prezydenta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, postanowiła wyróżnić sześć osób i instytucji. Paweł Micek, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którego szef też zasiada w Kapitule, zwraca uwagę, że docenione zostały działania wykraczające poza standardowe obowiązki.
Oto laureaci Nagrody Prezydenta Olsztyna „Lider Bezpieczeństwa” w dziedzinie "Bezpieczeństwo i porządek publiczny w 2023 roku":
Marek Bulski, ratownik medyczny,
Jarosław Przekop, wicedyrektor SP 21 i ratownik WOPR,
Adam Maciejewski, zastępca naczelnika Wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu KMP Olsztyn,
Paweł Zapadka, prezes OSP Gutkowo,
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie,
Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie.
- Przyjmuję to wyróżnienie, jako dowód uznania dla strażaków ochotników z Olsztyna i Gutkowa – komentował Paweł Zapadka. - Jest mi niezmiernie miło, że mogę także w ich imieniu odebrać statuetkę. Wykonujemy wiele innych działań, które nie kojarzą się ze strażą pożarną. Braliśmy udział w ostatnich latach również w inicjatywach związanych z pandemią czy wojną w Ukrainie. Przekazaliśmy m.in. kilka samochodów, które nam były zbędne, a mogli z nich jeszcze skorzystać koledzy zza wschodniej granicy.
Uroczystość w Urzędzie Miasta zakończył krótki występ młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Nagroda "Lider Bezpieczeństwa" przyznawana jest w Olsztynie od 2012 roku.

 

Powróć do archiwum
Pogoda