Idź do treści strony
19.05.2016 13:44

Wspólny spacer i dyskusja

Spacerowicze nad jez. Ukiel

Jest trasa badawczego spaceru, który ma pomóc w dyskusji o sprawach pieszych. To kolejny etap konsultacji i testowania nowej platformy "wDialogu".

Trwają zapisy do dyskusji z wykorzystaniem nowego narzędzia. Można to zrobić poprzez portal internetowy przedsięwzięcia. Specjalny film pomoże w poruszaniu się po witrynie. Dyskusja odbędzie się między 24 maja a 3 czerwca.

Doskonałym wprowadzeniem do rozmów będzie spacer badawczy. Spotkanie piechurów we wtorek (24 maja) o godz. 17:00.

- Spacer rozpoczniemy spotkaniem wprowadzającym, które odbędzie się w sali 119 olsztyńskiego ratusza - zaprasza Bartosz Kamiński z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna.

Wiemy już, którędy będzie wieść trasa. Ta musiała być dokładnie dobrana, by stanowić podstawę do dalszych prac.

- Spacer badawczy to forma spotkania, podczas którego zbierzemy uwagi i opinie dotyczące miejskich rozwiązań dla pieszych - wyjaśnia oficer rowerowy Urzędu Miasta Olsztyna, Mirosław Arczak. - Chcemy pokazać dobre rozwiązania ale także miejsca, w których konieczna jest interwencja.

Przy tym projekcie współpracujemy z fachowcami, naukowcami i zespołem zadania "wDialogu". Chcemy sprawdzić w praktyce przydatność narzędzi internetowych, które mają wspierać dobre planowanie i przejrzystość procesu konsultacji społecznych.

Warunkiem ich efektywnego wykorzystania jest współpraca z przedstawicielami mieszkańców oraz samymi mieszkańcami, dlatego zaproponowaliśmy olsztynianom temat ważny i bliski każdemu. Zebrane w tym procesie opinie pozwolą na rozpoczęcie prac nad dokumentem Olsztyńskie Standardy Piesze, który po opracowaniu ponownie zostanie poddany pod dyskusję publiczną.

[więcej o projekcie] [Pieszy w mieście]

Powróć do archiwum
Pogoda