Idź do treści strony
14.01.2021 14:49

Wylicytuj koszulkę Lewandowskiego

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Podobnie jak w poprzednich latach, będzie można wylicytować niezwykle atrakcyjne fanty, a wśród nich koszulkę Roberta Lewandowskiego.

Koszulka reprezentacji Polski z nazwiskiem i autografem najlepszego piłkarza w naszym kraju trafia na olsztyńską licytację już drugi raz. W poprzednim roku przekazał ją prezydent miasta, w tym stanie się dokładnie tak samo. Jak to możliwe?

Otóż podczas minionego finału, aby kupić tę koszulkę, szyki zwarło środowisko olsztyńskich taksówkarzy. Wówczas wylicytowali ją za pięć tys. złotych.

- Zdecydowaliśmy, że to będzie koszulka przechodnia - wyjaśnia Arkadiusz Trzeciak, olsztyński taksówkarz. - Przez rok była u nas, a teraz postanowiliśmy niejako zwrócić ją prezydentowi Olsztyna, aby mógł ponownie przekazać ten fant na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

I tak się stało. Prezydent miasta obdarował koszulką jeden z olsztyńskich sztabów. Będzie można ją wylicytować podczas 29. finału WOŚP, który odbędzie się za nieco ponad dwa tygodnie - 31 stycznia (niedziela).

- Zachęcam do wzięcia udziału w licytacji - mówi Piotr Grzymowicz. - Chciałbym, aby ta koszulka znalazła nowego właściciela za jak największą kwotę i żeby została w rękach mieszkańców naszego miasta. Być może uda się wystawić ją podczas kolejnego finału? A pieniądze z tej licytacji na pewno zostaną przeznaczone na szczytny cel, wesprą polską ochronę zdrowia.

W poprzednim roku w Olsztynie kolejny raz pobity został rekord wielkoorkiestrowej zbiórki. Zgormadzonych zostało ponad 570 tys. złotych. W tym roku w stolicy Warmii i Mazur będą działać dwa sztaby miejskie założone przez Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" (nr 5699) oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża (nr 4049). Będzie też wewnętrzny sztab w Zespole Szkół Budowlanych.

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 2°C
Częściowe zachmurzenie 3°C