Idź do treści strony
27.05.2022 10:33

Z mieszkańcami o Kolejowej

fot. Pixabay

Przed laty było to jedno z najpopularniejszych, handlowych miejsc Olsztyna. Teraz działających pawilonów przy ul. Kolejowej praktycznie nie ma. Już w sobotę (28 maja) dyskusja o przyszłości tego miejsca.

"Olsztyńskie Zatorze też może. Pilotaż oddolnego zarządzania dzielnicą" - to projekt realizowany przez Fundację Warsztat Zmiany we współpracy z samorządem Olsztyna. Przed nami III Konferencja Dzielnicy Zatorze - Jam Projektowy KOLEJ(N)OWA.

- Spotykamy się sobotę oraz w dwóch stricte warsztatowo-roboczych działaniach - mówi Anna Maria Nadgrabska z Biura Dzielnicy Zatorze.

Pierwsza cześć to spacer badawczy "Budujemy Personę Ulicy Kolejowa". Warsztatowe spotkanie zacznie się o  w sobotę (28 maja) o 10:00 przy wejściu na ulicę Kolejową do strony al. Wojska Polskiego (okolice przystanku kolejowego Olsztyn Śródmieście). Druga cześć - "ProjektujeMY Kolejową" - odbędzie się w godzinach 14:00-18:00 w Biurze Dzielnicy Zatorze (CEIK, ul. Parkowa 1, sala nr 10).

- To warsztaty kreatywne, w czasie których między innymi będziemy podejmować wyzwanie projektowe, generować pomysły, prototypować, testować i prezentować naszą wspólną pracę - wyjaśnia Anna Maria Nadgrabska.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie się do udziału w wydarzeniu poprzez formularz online, e-mailowo - podając imię, nazwisko, dane kontaktowe - lub telefonicznie pod numerem 510 903 547.

Powróć do archiwum
Pogoda