Idź do treści strony
27.07.2021 12:57

Za rok też pojadą na Olimpiadę Młodzieży

Za nami XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2021 (w szachach). Dobre wyniki osiągnęli reprezentanci naszego regionu.

Wśród przedstawicieli Warmii i Mazur mamy Mistrza Polski. Natomiast podopieczna olsztyńskiej Fundacji Szalony Krasnolud - Ania Kawa - dzięki świetnemu wynikowi zapewniła sobie udział w kolejnej edycji Olimpiady.

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2021 odbyła się w Uniejowie. Reprezentacja Województwa Warmińsko-Mazurskiego składała się z trzech zawodniczek i trzech zawodników.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Adam Zielonka (zawodnik MLKS Ostródzianka Ostróda), który w grupie juniorów do lat 12 zdobył tytuł Mistrza Polski w szachach klasycznych. Na dziewięć rozegranych partii Adam zdobył 7 pkt (5 wygranych, 4 remisy), uzyskując jednocześnie kwalifikacje na przyszłoroczną Olimpiadę.

Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Anna Kawa (zawodniczka LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, podopieczna Fundacji Szalony Krasnolud), która w grupie juniorek do lat 14 po zaciętej walce w ostatniej rundzie zajęła ostatecznie 6. miejsce z 6,5 pkt (5 wygranych, 3 remisy, 1 przegrana). W klasyfikacji dziewcząt do lat 13 Ania zajęła 3. miejsce, co zagwarantowało jej bezpośredni awans do przyszłorocznej Olimpiady.

Pozostałe wyniki zawodników z naszego regionu:
* w grupie D12 - Wiktoria Dziodko miejsce 43. (KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie),
* w grupie D14 - Wiktoria Zapałowska miejsce 34. (MLKS Ostródzianka Ostróda),
* w grupie C12 - Jan Przybylski miejsce 23. (UKS Skoczek Elbląg),
* w grupie C14 - Maciej Kraśniewski miejsce 36. (UKS Uzdowo).

Powróć do archiwum
Pogoda
Pochmurnie 15°C
Lekki deszcz 16°C