Idź do treści strony
31.10.2023 13:12

Zarząd miasta uzupełniony

Znamy następców Ewy Kaliszuk i Stanisława Gorczycy w kierownictwie Olsztyna. Była zastępczyni prezydenta oraz były sekretarz miasta zostali wybrani do parlamentu w październikowych wyborach.

O decyzjach w sprawie swoich najbliższych współpracowników prezydent Olsztyna poinformował podczas wtorkowej (31 października) konferencji prasowej. Zastępczynią prezydenta została Sylwia Rembiszewska-Piątek, natomiast sekretarzem Adam Pieńkowski.

- Oboje mają ogromne doświadczenie w pracy w samorządzie - mówił podczas spotkania z dziennikarzami Piotr Grzymowicz. - Nie mam wątpliwości, że poradzą sobie na nowych stanowiskach. Co niezwykle ważne, to nie pierwsze awanse wewnątrz Urzędu Miasta. Podobnie było w przypadku wcześniejszych zmian w kierownictwie na stanowiskach jednego z moich zastępców oraz skarbnika miasta.

Sylwia Rembiszewska-Piątek będzie odpowiadać za pion związany z oświatą, zdrowiem i opieką społeczną. Ukończyła administrację w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej. W Urzędzie Miasta Olsztyna pracuje od dwóch dekad, a od 2020 roku kieruje Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej.

- Pracę w urzędzie poznałam praktycznie w każdym aspekcie, przechodząc wszystkie szczeble awansu - mówi nowa zastępczyni prezydenta. - Jestem otwarta na ludzi, zaangażowana w pracę na rzecz samorządu oraz zawsze chętna do współpracy i pomocy innym.

Adam Pieńkowski został nowym sekretarzem miasta, co oznacza, że będzie odpowiadać za organizację pracy urzędu oraz sprawy kadrowe. Jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Tytuł zdobył w Uniwersytecie Gdańskim. Studia magisterskie w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim z zarządzania ukończył na specjalności zarządzania zasobami ludzkimi. W Urzędzie Miasta Olsztyna był m.in. asystentem prezydenta Olsztyna oraz zastępcą dyrektora Wydziały Spraw Obywatelskich.

- Obejmuję stanowisko po bardzo doświadczonym samorządowcu i parlamentarzyście - mówi nowy sekretarz miasta. - To ogromne wyzwanie, ale jestem pewny, że podołam powierzonemu zadaniu.

Formalnie nowi przedstawiciele zarządu miasta rozpoczną pełnienie swych funkcji od 1 listopada (środa).

[konferencja prasowa - galeria zdjęć]

Powróć do archiwum
Pogoda