Idź do treści strony
18.11.2019 12:10

Znamy najlepsze fotografie

Fragment zdjęcia ze zwycięskiego cyklu

Za nami XV edycja Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2019. Prace można oglądać w Kamienicy Naujacka do 8 grudnia.

Jurorzy tegorocznego festiwalu mieli nie lada zadanie. Do udziału w konkursie dopuszczonych zostało ponad 900 prac. Autorzy rywalizowali w trzech kategoriach: człowiek, przyroda, architektura.

- Pomimo że niektóre prace nie znalazły się w gronie nagrodzonych, prosimy nie ustawać w staraniach ulepszenia warsztatu - przyznał przewodniczący jury, Paweł Staszak. - Wybór jest subiektywny. Te prace mogą znaleźć uznanie w oczach komisji innych konkursów.

Autorem zdjęć, które najbardziej przypadły do gustu olsztyńskim ekspertom, był cykl fotografii "Człowiek na Ziemi" Marcina Giby. To właśnie jemy przyznano tegoroczne Grand Prix im. Ryszarda Czerwińskiego - Nagrodę Prezydenta Olsztyna.

W kategorii "Człowiek" Złote Szkło za fotografię "Ulica" dostał Andrzej Błoński. Najlepsze zdjęcia w kategorii "Natura" zrobił Marcin Giba w cyklu "Natural". Ten sam autor wygrał kategori "Architektura" cyklem zdjęć, za które dostał Grand Prix.

Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać do 8 grudnia w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3.

[strona konkursu]

Powróć do archiwum
Pogoda