Idź do treści strony

DZIEŃ PIERWSZY - Historia i kultura Olsztyna

Olsztyn to nie tylko uroczo położone miasto, ale gród mający ponad 650-letnia historię. Ślady jej pozostały do dzisiaj, a duch wielu znakomitości unosi się nad Starym Miastem.

Architektura obronnej Warmii XIV wieku, niepowtarzalna secesja XIX i XX wieku, interesujące spektakle, koncerty, wystawy to wszystko sprawia, że ci którzy zdecydowali się tu przyjechać chętnie wracają.

Spacerując uliczkami Starego Miasta podziwiać można pozostałości murów obronnych, masywną sylwetkę zamku i jego ciekawe zbiory muzealne. Być może na krużgankach zamkowych pojawi się duch minionego czasu, może ktoś stojąc przed oryginalną tablicą astronomiczną Mikołaja Kopernika poczuje powiew historii i tęsknotę do gwiazd, którą można zaspokoić pod kopułą w Olsztyńskim Planetarium.

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ DRUGI - Rekreacja na wodzie

 

Liczne grono miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu znajdzie w Olsztynie i okolicy wiele sposobności do wędrowania, jeżdżenia rowerem czy pływania kajakiem. Wieczór i nocleg w Olsztynie, korzystanie z imprez Olsztyńskiego Lata Artystycznego, od rana do wieczora wędrówki wśród pięknej przyrody. Proponujemy państwu właśnie taki pomysł letniego wypoczynku.

Zanim jednak ruszymy poza Olsztyn, warto zrobić niewielką zaprawę wędrując w mieście. Kilkanaście kilometrów kwadratowych Lasu Miejskiego, jedenaście jezior, rzeka Łyna, zachęcają do rozpoczęcia aktywnego

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ TRZECI - Pieszo i rowerem przez olsztyńskie lasy

Duża powierzchnia Lasu Miejskiego, który stanowi 22,7% powierzchni miasta stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej zarówno pieszej, jak i rowerowej. Do dyspozycji zwolenników tej formy wypoczynku są odpowiednio przygotowane szlaki. W Olsztynie i jego bezpośredniej okolicy oznakowanych jest kilka szlaków. Większość z nich dostępna jest dla rowerzystów bez bagażu. Szlaki umożliwiają wędrówkę turystom o różnym stopniu sprawności. Olsztyn może być także bazą wypadową dla miłośników turystyki aktywnej. Wybór pozostawiamy Państwu!

 

 

 

 

Pogoda