Idź do treści strony

10 czerwca 2013 roku rozpoczęła działalność Miejska Informacja Turystyczna, miejsce, w którym przyjeżdżający do miasta turyści, mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje, potrzebne do zaplanowania wymarzonej wycieczki po mieście i jego okolicach. Nasi konsultanci podpowiedzą co robić aby się nie nudzić i wyjechać z Olsztyna z ogromnym bagażem wspomnień i wspaniałych wrażeń.

 

Siedziba Miejskiej Informacji Turystycznej znajduje w przyziemiu budynku olsztyńskiego Urzędu Miasta przy placu Jana Pawła II, z bezpośrednim wejściem od ul. 1 Maja.

 

Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 16.00.

 

Wszelkie prośby, pytania lub uwagi prosimy kierować na:

 

Do jednego z głównych zadań Miejskiej Informacji Turystycznej należy: kompleksowa, sprawna i uprzejma obsługa klientów przybywających do siedziby, dzwoniących lub przesyłających drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną - prośby i zapytania. Działania te będą realizowane, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

W sferze działań MIT znajdują się również:

  • Prowadzenie i aktualizowanie bazy turystycznej, w obszarach: noclegi, gastronomia, kultura, rekreacja, rozrywka, transport, służba zdrowia etc,
  • Prowadzenie i koordynacja kalendarza wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych w mieście,
  • Udzielanie informacji ustnie, telefonicznie - poprzez infolinię turystyczną,
  • Prowadzenie komunikacji, poprzez kanały internetowe,
  • Prowadzenie działań mających na celu aktywną promocję wśród mieszkańców i turystów, ofert miejskich instytucji kultury oraz innych jednostek świadczących usługi na rzecz mieszkańców, turystów, czy przedsiębiorców.
  • Przygotowywanie pakietów turystyczno-pobytowych
  • Inicjowanie i stymulowanie aktywności społecznej, podnoszącej atrakcyjność turystyczną Olsztyna m.in. poprzez pozyskanie i promowanie domowych wyrobów sztuki warmińskiej i wszelkiego rodzaju rękodzieła.

 

Miejska Informacja Turystyczna również ściśle współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Studenci z kierunków związanych z branżą turystyczną mogą odbywać tu praktyki zawodowe.

 

Pracownicy MIT na bieżąco monitorują potrzeby turystów, za pomocą regularnie prowadzonych ankiet poglądowych, dzięki czemu standardy oferowanych usług będą stale rosnąć.

 

 

INFO OLSZTYN

Miejska Informacja Turystyczna

 

Pogoda