Idź do treści strony
29.01.2024 12:15

Pomożemy otrzymać dotację

Program "Czyste powietrze" skierowany jest do właścicieli budynków jednorodzinnych lub właścicieli lokali w budynkach jednorodzinnych. Każdy kto chciałby uzyskać dofinansowanie można zgłosić się do olsztyńskiego magistratu by otrzymać pomoc w wypełnieniu wniosku.

- Nasi pracownicy wspierają mieszkańców miasta w przystąpieniu do programu "Czyste powietrze" ułatwiając składanie wniosków i korzystanie z możliwości uzyskania dopłat - mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - Zapraszamy wszystkich do naszego punktu konsultacyjnego oraz do kontaktu telefonicznego.

Punkt jest czynny we wtorki i czwartki w godzinach 8:00 - 15:00 w ratuszu w Sali Obsługi Klienta przy stanowisku nr 6. Aby uzyskać pomoc można też skorzystać z kontaktu telefonicznego pod numerem: 669 260 664, czynnego w dni robocze w godzinach pracy urzędu oraz z kontraktu mailowego: czystepowietrze@olsztyn.eu.

Program Czyste Powietrze, którego celem jest eliminacja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery i poprawa efektywności energetycznej budynków, pozwala uzyskać atrakcyjne dofinansowanie na wymianę źródła ciepła na ekologiczne, a także m.in. na kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego, w tym docieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy instalacji odnawialnych źródeł energii. Koszt kwalifikowany przedsięwzięcia to od 13 do 136 tysięcy złotych. Co ważne, beneficjenci, w zależności od dochodu na członka rodziny, mogą otrzymać nawet do 90% bezzwrotnej dotacji.

- Wszystko po to, by poprawić jakość powietrza, którym oddychamy, a tym samym komfort życia mieszkańców - dodaje prezydent Grzymowicz.

Więcej informacji można znaleźć na stronie czystepowietrze.olsztyn.eu

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter