Idź do treści strony

Kolejna gwiazda w Kortowie

02.01.2024

Kwiat Jabłoni wystąpi podczas majoweych juwenaliów olsztyńskich. Do tej pory organizatorzy ogłosili szóstkę artystów, m.in. PRO8L3M, Darię Zawiałow, Margaret czy Wilki.

Zaawansowana matematyka nadzieją dla pacjentów z niedokrwistością Fanconiego

02.01.2024

Niedokrwistość Fanconiego to bardzo rzadka choroba o podłożu genetycznym, charakteryzująca się m.in. wysokim ryzykiem zachorowania na nowotwory, szczególnie na raka płaskonabłonkowego jamy ustnej. Z uwagi na małą liczbę chorych,...

Tramwaje oficjalnie zakończone

29.12.2023

Olsztyn oficjalnie ma nową infrastrukturę tramwajową na potrzeby dwóch nowych linii. Jedna z największych inwestycji w historii stolicy Warmii i Mazur została uroczyście zakończona w piątek (23 grudnia).

Fajerwerki w Sylwestra? Lepiej nie!

28.12.2023

Powitanie Nowego Roku to zawsze jedna z najbardziej hucznych nocy. Dobra zabawa świętujących bywa jednak niejednokrotnie traumą dla zwierząt.

Prebiotykiem w łuszczycę

28.12.2023

Mikrobiota jelitowa odgrywa fundamentalną rolę w kształtowaniu naszego zdrowia. Gdy jej struktura i funkcjonowanie zostaną zaburzone mogą pojawić się kłopoty zdrowotne. W przywróceniu jej równowagi pomocne są prebiotyki i...

To rekordowy konkurs

28.12.2023

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne cieszą się coraz większą popularnością. Udowadnia to ostatni nabór do najnowszej edycji konkursu.

Poradź się prawników

27.12.2023

Jest możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego. Takie wsparcie przysługuje każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie,że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Świąteczne karty od serca

27.12.2023

To były dla nich niezwykłe święta. Olsztynianie - ale nie tylko mieszkańcy stolicy regionu - znów sprawili radość osobom, które nie mogły spędzić bożonarodzeniowego czasu z rodziną.

Pogoda