Idź do treści strony
22.03.2021 14:54

Koronawirus: lepiej załatwiać sprawy zdalnie

Sytuacja epidemiczna w naszym mieście i regionie - choć wydaje się stabilna - nadal nie jest najlepsza. Dlatego apelujemy do mieszkańców, by jak najwięcej formalności załatwiali zdalnie.

Mimo wciąż dużej liczby chorych oraz nowych zakażeń koronawirusem obsługa interesantów w Urzędzie Miasta Olsztyna jest prowadzona, jak dotychczas. Zachęcamy jednak do odwiedzin jedynie wówczas, gdy nie ma innej możliwości załatwienia spraw.

[godziny obsługi interesantów]

- Proponujemy, by jak najczęściej korzystać z elektronicznej formy kontaktu z urzędem - mówi sekretarz miasta, Stanisław Gorczyca. - Jeśli ktoś musi przyjść do urzędu, zachęcamy najpierw do kontaktu telefonicznego i umówienia się na wizytę na konkretny termin.

Zdalne załatwianie formalności umożliwia np. posiadanie Profilu Zaufanego. Można go założyć choćby na stronie banku, w którym prowadzimy rachunek. Formalności załatwimy za pośrednictwem portalu ePUAP, ale także platform specjalnie uruchomionych przez samorząd Olsztyna.

[zdalne załatwianie spraw urzędowych]

Poza elektroniczną formą kontaktu, korespondencję można przesłać tradycyjną pocztą albo zostawić w specjalnych urnach, które są wystawione w urzędzie. W tym drugim przypadku należy pamiętać, że korespondencja pozostawiona w urnach jest ozonowana i przechodzi jednodniową kwarantannę. Dlatego należy składać ją z wyprzedzeniem.

Przypominamy, że od dziś (22 marca) w związku z koronawirusem ograniczona została obsługa interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego.

[ograniczenie pracy USC]

Powróć do archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 9°C
Częściowe zachmurzenie 16°C