Idź do treści strony

 

Młodsi z rodzicami, blisko jeziora lub niedaleko Starówki, a starsi w namiotach lub w schronisku – wszyscy zasługują na dobry, długi sen, chociaż latem wczesny świt nie pozwala na dłuższe wylegiwanie się w łóżku.

 

 

Wszystkie olsztyńskie hotele, pensjonaty, kwatery i campingi są gościnne i przyjazne dla dzieci.

 

 

  • Omega Hotel

 

Omega Hotel położony jest nad jeziorem Ukiel w bezpośredniej bliskości lasu, plaży, ścieżek rowerowych i pieszych. Stare Miasto oddalone jest zaledwie o 2000 m. Omega Hotel jest idealnym miejscem do wypoczynku z dziećmi. Ogrodzony teren, plac zabaw w ogrodzie hotelowym oraz specjalne menu dla dzieci to tylko niektóre zalety, uprzyjemniające Państwa pobyt. Hotel przyjazny jest matkom podróżującym z małym dzieckiem, gdyż zapewnia łóżeczka dziecięce, podgrzewacze do butelek, podwyższane krzesełka w restauracji, a także przewijak w toalecie publicznej. Dzieci do lat 14 w pokoju rodziców/opiekunów mają nocleg ze śniadaniem gratis.

 

  • Hotel Tawerna Pirat Olsztyn

Równie dobre warunki oferuje położony tuż nad wodą Hotel Tawerna Pirat. Jego kameralna wielkość gwarantuje rodzinną atmosferę i spokojny wypoczynek. Z mola podziwiać można uroki jednej z zatok Jeziora Krzywego. Dzieciom przygotowano plac zabaw. Przewidziany na 25 osób. Pokoje wyposażone są w łazienki i TV. Usytuowany na uboczu miasta, tuż nad brzegiem jeziora. Świetna baza wypadowa na cały region Warmii i Mazur.

ul. Bałtycka 95,

tel./fax.: 89 523 82 17, recepcja tel./fax: 89 523 90 85.

e-mail: pirat@pirat.com.pl

 

Tych, co wolą wypoczywać z dala od miejskiego gwaru zapraszają leżące opodal Olsztyna gospodarstwa agroturystyczne Ziołowa Dolina w Wilimowie i Trzcinowa Dolina w Wadągu. Tu rodzinnie lub indywidualnie przybyć można o każdej porze roku, by poza dobrym jedzeniem i wygodnym lokum rozkoszować się piękną przyrodą. Gospodarze zaś zadbają o atrakcje dla gości.

 

  • Trzcinowa Dolina – gospodarstwo agroturystyczne

Atrakcje: tawerna, drewniany ceber do kąpieli z podgrzewaczem wody na 4–8 osób, kamienny krąg bioenergetyczny, most japoński na wysepkę, staw japoński, kamienny ogród, laguna w lesie, oaza ptaków i zwierząt wodnych, pole golfowe, szlaki turystyczne piesze, rowerowe, kajakowe, siatkówka plażowa.

Wadąg 8, tel. 89 513 51 76.

 

  • Ziołowa Dolina – gospodarstwo agroturystyczne

Można tu spędzić kilka dni, święta lub wakacje. Mile widziani są goście indywidualni oraz grupy zorganizowane.

Atrakcje: przejażdżki bryczką i samochodami wojskowymi, spływy kajakowe, wycieczki piesze i rowerowe, kuracje ziołowe, sprzęt sportowy, zwierzęta domowe i egzotyczne,

Zielone szkoły i przedszkola – program 6-godzinnego pobytu.

Wilimowo 10A, tel. 89 523 90 63,

email: ziolowadolina@wp.pl,http://www.dolina.hg.pl

www.dolina.hg.pl

 

  • Szkolne Schronisko Młodzieżowe

ul. Kościuszki 72/74, Olsztyn,

tel. 89 527 66 50,

e-mail: ssmolsztyn@ptsm.pl

Pogoda