Idź do treści strony
Gospodarka

Powiedz nam, jak, dokąd i w jaki sposób się przemieszczasz, a my zrobimy wszystko, aby ułatwić Ci codzienne podróże

Zachęcamy do udziału w badaniu ankietowym!

Co będzie badane i w jakim celu?

Badanie będzie przeprowadzone na terenie Olsztyna oraz gmin: Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda, Stawiguda.

Chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób mieszkańcy Olsztyna i sąsiednich gmin podróżują do pracy, miejsca nauki, na zakupy lub do domu. Zależy nam na poznaniu codziennych zachowań komunikacyjnych użytkowników transportu zbiorowego, kierowców samochodów osobowych, pieszych, a także rowerzystów, motocyklistów, użytkowników skuterów, hulajnóg, deskorolek itd.

Uzyskane informacje posłużą między innymi do lepszego dostosowania komunikacji publicznej do  potrzeb podróżnych oraz do planowania transportu w Olsztynie i sąsiednich gminach.

Jak będzie przebiegać badanie?

Ankieterzy PBS Sp. z o.o. w trakcie odwiedzin wylosowanych gospodarstw domowych będą pytać o miejsca odwiedzane w dzień roboczy, sobotę i niedzielę, sposoby i czas dotarcia do tych miejsc, a także cele podróży.

O udział w badaniu poproszeni zostaną wszyscy obecni domownicy, zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci od 6 roku życia. Za młodszych domowników wypowiedzą się ich rodzice lub opiekunowie.

Czas prowadzenia wywiadu z jednym respondentem nie powinien być dłuższy niż 10 minut.

Kiedy i gdzie pojawią się ankieterzy?

Badanie będzie prowadzone w październiku i listopadzie 2018 r. Ankieterzy będą odwiedzać wylosowane gospodarstwa domowe w dni robocze w godzinach 17:00 – 21:30, a także w soboty w godzinach 10:00 – 21:30.

Udział w badaniu jest anonimowy i dobrowolny. PBS Sp. z o.o. posiada certyfikat Programu Kontroli Jakości Bezpieczeństwa Informacji, który gwarantuje właściwe i bezpieczne przetwarzanie danych zebranych podczas badań oraz certyfikat Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów.
Badanie jest realizowane na zamówienie Gminy Olsztyn przez instytut badawczy PBS Sp. z o.o.

Pogoda