Idź do treści strony
Stadt Olsztyn

Newsletter

Prezydent Piotr Grzymowicz składa kwiaty przed krzyżem papieskim. Towarzyszą strażnicy miejscy

Upamiętniliśmy wizytę papieża

06.06.2016

Wielu olsztynian wspomina dwa czerwcowe dni sprzed 25 laty. 5 i 6 czerwca 1991 roku w stolicy Warmii i Mazur przebywał papież.

Plakat konferencji nowoczesne technologie

Nowoczesne technologie w OPNT

06.06.2016

Ważna konferencja dla przedstawicieli firm branży informatycznej i teleinformatycznej. Do połowy czerwca potrwa przyjmowanie zgłoszeń.

Prezydent Olsztyna podczas konferencji Europolis

Olsztyn wśród zrównoważonych miast

03.06.2016

Za nami kolejna edycja projektu Europolis. Poza prezentacją rankingu, w Warszawie dyskutowano o problematyce zrównoważonych miast.

Chórzyści i orkiestra wojskowa prze olsztyńskim ratuszem

Muzyka Nowowiejskiego rozbrzmiewa w Olszynie (audio mp3)

02.06.2016

Święto hymnu Olsztyna tradycyjnie już zaczęło Festiwal O Warmio Moja Miła. Artyści prezentują się w stolicy regionu 12. raz.

Towarowa na piątkę

01.06.2016

Pięć konsorcjów jest chętnych wybudować ul. Towarową. W Urzędzie Miasta otwarto oferty złożone przez zainteresowanych realizacją inwestycji.

Spotkanie prezydenta Olsztyna z parlamentarzystami

Prezydent z parlamentarzystami o projekcie elektrociepłowni

31.05.2016

Nowej elektrociepłownia, która ma być zasilana paliwem z odpadów jest Olsztynowi niezbędna i wzbudza spore emocje. Prezydent miasta przekonuje do idei nie tylko mieszkańców ale także posłów i senatorów.

Wicemarszałek u Prezydenta

25.05.2016

Wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak odwiedziła stolicę Warmii i Mazur. Przyjechała na zaproszenie studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Spotkała się też z prezydentem Piotrem Grzymowiczem.

Sala sesyjna Rady Miasta Olsztyna

Olsztyn zastosuje się do orzeczeń Trybunału

25.05.2016

Radni stolicy Warmii i Mazur przyjęli stanowisko w sprawie stosowania się do wyroków Trybunału Konstytucyjnego. To kolejny polski samorząd, który podjął taką decyzję.

Wetter