Idź do treści strony
Stadt Olsztyn

Newsletter

06.07.2016 12:17

Jaka uchwała krajobrazowa?

Budynek Okrąglaka - z planszami reklamowymi oraz bez nich

Zaczynamy dyskusję o wyglądzie Olsztyna m.in. w kontekście reklam. Jednym z elementów debaty jest ankieta, którą już można wypełniać przez Internet.

Uchwały krajobrazowe to przepisy, na które czeka wielu mieszkańców, którym nie jest obojętny wygląd polskich miast. Takie dokumenty miałyby określać m.in. zasady sytuowania oraz wygląd m.in. elementów małej architektury, reklam, ogrodzeń.

W Olsztynie odbyło się spotkanie inaugurujące konsultacje. To była okazja do poinformowania mieszkańców o planowanych działaniach oraz pierwszej wymiany poglądów.

- Widzimy, że to zagadnienie wzbudza emocje - przyznaje Bartosz Kamiński z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta. - Tym bardziej ważne jest przedyskutowanie wszelkich rozwiązań z mieszkańcami Olsztyna. Prace nad tą uchwałą będą wymagać od nas wszystkich ogromnego wysiłku.

Już teraz olsztynianie mogą wypowiadać się na temat jakości przestrzeni publicznej. Służy temu specjalnie uruchomiona, 10-punktowa ankieta. Autorzy pytają m.in. o usytuowanie reklam, gdzie powinno być zabronione ich wieszanie albo o opinię na temat małej architektury. Na jej wypełnienie jest czas do końca września.

Po skompletowaniu i przeanalizowaniu odpowiedzi mieszkańców mają się odbyć jeszcze trzy spotkania z mieszkańcami. Podczas nich nie zabraknie analizy wyników ankiety i debaty o propozycji uchwały.

[ankieta] [Platforma Konsultacji Społecznych]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter