Idź do treści strony
Stadt Olsztyn

Newsletter

29.08.2017 14:51

Jest nowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Prezydent Olsztyna przemawia podczas pierwszego posiedzenia Rady Działalności Pożytku Publicznego

Za nami pierwsze posiedzenie Rady III kadencji. To organ, który doradza Prezydentowi Miasta w szeroko rozumianym zakresie organizacji pozarządowych.

Wśród najważniejszych zadań jest opiniowanie projektów strategii rozwoju miasta, uchwał dotyczących sfery zadań publicznych i wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych. Dotychczas Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego powoływana była na dwuletnie kadencje, ale po zmianie przepisów czas działania został wydłużony o rok.

- W tym gronie bez wątpienia możemy planować dalsze działania na rzecz olsztyńskich organizacji i mieszkańców naszego miasta - mówił prezydent Piotr Grzymowicz. - Dziękuję Państwu, że zdecydowaliście się dzielić się własnymi umiejętnościami i doświadczeniem.

Podczas pierwszego posiedzenia Rada ukonstytuowała się. Jednogłośnie przewodniczącą została miejska radna Danuta Ciborowska, a wiceprzewodniczącą Monika Falej z Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna.

- Jestem przekonana, że wspólnie będziemy mogli zainicjować wiele ważnych dla mieszkańców działań - przyznała przewodnicząca Ciborowska.

W najbliższym czasie przygotowany i zatwierdzony zostanie plan pracy Rady. Jej działacze już zajęli się projektem zarządzenia prezydenta ws. konsultacji do programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na następny rok.

Rada będzie obradować nie rzadziej niż raz na kwartał.

[galeria zdjęć]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter